SHPËRNDAJE

�Ismet Maqkaj është një këngëtar i njohur, jeton ne PRIZREN.

Ai kreu mesimet fillore ne (Malsin e Vrrinit) dhe me pas Shkollen e mesme teknike ne Prizren. �U shoqerua me muzike qe nga mosha 10 vjeçare, i ftuar per here te pare ne vitin 2002 ne shtepine e kultures ne Prizren. Me pas ka qene i ftuar edhe neper Radio dhe Televizione. �Shquhet per talentin e tij ne muzik, ka thyer tabu ne regjionin e Vrrinit sepse ka qene njeri prej te pareve qe ka vazhduar te ndjek vullnetin dhe talentin e tij per ti dhene suksese te medhaja vetes dhe te perfaesoj regjionin e Vrrinit ne menyre dinjitoze.�Ka marr pjese ne shume manifestime kulturore si mbrenda dhe jasht vendit, ka patur shumi hite por ai kryesori eshte “Zemra Jem” ku ka fituar shume qmime.

SHPËRNDAJE